10:00 BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava

17.1.2018

Kadetky U17 - 1.liga

BK Klokani Ivanka pri Dunaji : BK Lokomotíva Sereď 45:103 /24:60/

Határová 19, Scherhauferová 18, Bieliková 17, Malková 12, Očadlíková 12, Ciuttiová 11, Jányová 6, Koleňáková 4, Bencelová 2, Paulíková 2, Malovcová

Po nevydarenom víkende bol náš cieľ v zápase s Ivankou pri Dunaji jasný. Predviesť zodpovedný a bojovný výkon a prinavrátiť si stratené sebavedomie. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale potom sme už zápas chytili pevne do svojich rúk. Náš výkon nebol celkom určite 100%ný, ale bol podstatne lepší ako v posledných zápasoch.
Už teraz máme v hlave zápas, ktorý nás čaká v sobotu. Príde k nám veľmi kvalitný súper zo SNV a my mu budeme chcieť oplatiť prehru o 6 bodov. Príďte nám v tejto misii pomôcť v sobotu o 9:30 hod. Verím, že sa Vám odvďačíme bojovným výkonom. /TK/

20. 1. 2018

II.liga juniorov U19

MBK Karlovka Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 39:68 (8:20, 22:36, 28:40)

Kotleba 20 (TH 5/4), Blaško 16 (2/1, 3 trojky), Herceg 14 (6/3, 1 trojka), Bobek 8 (2/1, 1 trojka), Börös 6 (6/4), Burianek 4. Trestné hody družstvo 21/13, 5 trojok.

Naše družstvo U19, nastúpilo na zápas v Bratislave a opätovne potvrdilo úlohu favorita celej súťaže. Naši hráči vyhrávali osobné súboje aj napriek húževnatosti a veľkej bojovnosti sympaticky hrajúceho súpera, čo bolo rozhodujúcim faktorom zápasu. Individuálne sa zaskvel Kotleba, ktorý za desať minút hry, napriek chorobe, sa stal najlepším strelcom obidvoch družstiev a jasne ovládol priestor pod obidvoma košmi. Dobrý výkon podali Bobek, Herceg a Börös.
Tréner: JI

Kadetky U17 - 1.liga dohrávka

BK Lokomotíva Sereď : ŠBK Spišská Nová Ves 77:39 /32:18/

Malková 19, Scherhauferová 13, Bencelová 12, Ciuttiová 10, Határová 8, Bieliková 6, Očadlíková 5, Jányová 2, Paulíková 2

Na zápas proti SNV sme sa svedomito pripravovali. Snažil som sa družstvo pripraviť takticky aj psychicky na tento ťažký zápas. V SNV sme odohrali veľmi zlý zápas a tesne sme ho prehrali. Preto sme to chceli doma napraviť. Súper pricestoval iba zo šiestimi hráčkami. Varoval som hráčky pred podcenením a samozrejme aj našu takticku prípravu sme museli poopraviť. Zápas sme začali veľmi vlažne. Chceli sme udávať od začiatku jasný tón tohto zapasu, no agresivnejší rozumnejší basket predvádzal súper. V druhej štvrtine sme to mierne zlepšili, no zápas sme definitívne zlomili až v druhom polčase. Bolo vidieť, že hráčky SNV toho uz mali plné zuby, veď v šestici odohrali zápas deň pred tým v Ivanke. Klobúk dole pred nimi ako to zvládli. Svojim dievčatám gratulujem k dôležitej výhre, no naša hra mala ešte veľmi veľa výpadkov. Potrebujeme sa vrátiť k hre, ktorú sme hrali v novembri a decembri.
Už v stredu pokračujeme v našom nahustenom programe, keď doma privítame najväčšieho favorita tejto súťaže - Young Angels Košice. Našim cieľom bude favorita prekvapiť. Pozývame všetkých našich fanúšikov na zápas. /TK/

21. januára 2018

1. liga kadetov U17

BK Lokomotíva Sereď – Liptovský Mikuláš 89:54
(17:14; 50:24; 76:35)

Balogh 28 (TH 7/6, 2 trojky), Javor 21 (7/7), Láštic 13 (2/0, 1 trojka), Blaško 8 (2 trojky), Börös 6 (4/3, 1 trojka), Šimko 5 (4/3), Paštéka 4 (2/1, 1 trojka), Banovič 2 (1/0), Adam 2, Burianek 0 (2/0). Trestné hody družstvo 29/20, trojky družstvo 22/7.

V domácom dohrávanom stretnutí, čakal na našich kadetov ambiciózny, agresívne hrajúci súper. V prvej štvrtine bola hra vyrovnaná aj vďaka taktickým individuálnym chybám domácich. V druhej štvrtine pätica sereďanov predviedla výborný kolektívny výkon namä v obrane a vyhrala ju pomerom 33:10. Výborným vstupom do tretej štvrtiny za stavu 65:24 domáci tréner dal príležitosť všetkým hráčom, čo sa zákonite prejavilo na výške skóre. Za pozornosť stojí výborný herný prejav celého družstva v úvodných 25 minútach (zvlášť od 9.min. do 24.min. skóre 51:10 v tomto úseku hry) a taktiež prvopolčasová úspešnosť trestných hodov 22:20 (91%)!!! Najbližší domáci zápas odohrajú kadeti 11.2. 2018 proti družstvu Banskej Bystrice.