Výsledky z víkendu 12.5.2018 - 13.5.2018

12.5.2018

BK Lokomotíva Sereď - BKM Žilina 19:52 (12:29)
Pšenková 7, Macurová 4, Weissová 4, Vaculčiaková 4

BK Lokomotíva Sereď - BKM Žilina 10:58 (6:25)                      Pšenková 4, Rychtáriková 2, Weissová 2, Vaculčiaková 2

53:30 (11:4; 29:19; 39:23)

Vranovič 22, Kiss 8, Majerník A. 7, Balogh 4, Štefanek 4, Vlkovič 2, Sárkány 2, Boros 2, Gavora 2

Zápasová sezónu 2017/2018 sme ukončili posledným domácim dvojzápasom proti rovesníkom z Trnavy. Napriek tomu, že sa tohto zápasu nemohli zúčastniť všetci hráči, snažili sa chalani si to poriadne užívať a znovu sa o krok zlepšiť. Bodovo nás v týchto zápasoch potiahol Vranovič s výborne hrajúcim Andrejom Majerníkom. Naša postupne sa zlepšujúca obrana robila v sobotu výborne hrajúcim Trnavčanom miestami obrovské problémy, z ktorých sme sa snažili zakladať rýchle protiútoky. Sezónu sme napokon ukončili dvomi výhrami, ale v tréningovom procese pokračujeme naďalej. Bolo úžasné sledovať zlepšenia jednotlivých hráčov, to ako ich basket pohlcoval tréning za tréningom, to ako postupne začali chodiť s nadšením na každý jeden tréning a v neposlednom rade to ako sa stával z tohto družstva postupne veľmi silný kolektív. Už sa všetci spoločne tešíme na sezónu 2018/2019.

Tréner: MB

Žiačky si zabezpečili postup na Majstrovstvá Slovenska

Žiačky U14:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK Lokomotíva Sereď
40:45 (9:8; 19:18; 29:35)

Dudonová 13 (TH 2/0), Žemlová 9 (2/1), Užovičová 8 (4/2), Vaňovčeková 7 (8/3), Pellérdiová 4, Jakubčeková 2, Bartová 2, Ďuračková, Holubová, Karelová, Mitasová, Svrbická a Zrayer. Trestné hody družstvo 16/6.

18:54 (10:11, 12:26, 16:44)

Žemlová 16 (TH 2/2), Užovičová 10, Jakubčeková 7 (2/1), Ďuračková 6, Bartová 4, Dudonová 4, Vaňovčeková 2 (2/2), Holubová 2, Mitasová 2, Karelová 1 (2/1), Pellérdiová, Svrbická a Zrayer. Trestné hody družstvo 8/6.

V priamom súboji o postupovú miestenku na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska sme sa predstavili na palubovke dobre hrajúcej Banskej Bystrice. Začiatok prvého zápasu bol obohatený dávkou nervozity v oboch táboroch. Po vyrovnanom prvom polčase prišla 3. štvrtina, na ktorej konci sa nám podarilo mierne bodovo odskočiť a aj napriek obrovskému náporu Banskej Bystrice sa nám podarilo tento zápas dotiahnuť do víťazného konca. K výhre nám veľkou mierou pomohla aj veľmi často spomínaná trpezlivosť, bojovnosť a veľmi dobrý obranný doskok, z ktorého sme sa snažili ťažiť cez rýchly protiútok. Po záverečnom hvizde zavládla u nás všetkých obrovská radosť, keďže už po prvom zápase sme si zabezpečili po prvýkrát v histórii tohto družstva postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 8. – 10.6.2018 v Košiciach.
V druhom zápase to z dievčat všetko opadlo a zápas si riadne užili, keď sme súperovi dobrou obranou dovolili dať len 18 bodov.
T.E.A.M.

Tréner: MB

Kadetky postúpili na Majstrovstvá Slovenska!!!

1. liga Kadetky

BK Lokomotíva Sereď : Young Angels Košice 51:60 (26:29) Zaťková 11, Koleňáková 8, Scherhauferová 7, Ciuttiová 6, Bencelová 6, Malková 4, Bieliková 4, Očadlíková 3, Hanúsková 2, Paulíková

BK Lokomotíva Sereď: BAM Poprad 74:67 (45:38)
Bencelová 18, Očadlíková 16, Koleňáková 13, Malková 11, Scherhauferová 8, Zaťková 4, Bieliková 2, Hanúsková 2, Paulíková

V poslednom dvojkole sme nastupovali doma na zápasy proti Kosiciam a Popradu. Už v sobotu sme nastúpili bez 2 hráčok. Zápas to bol v prvom polčase veľmi vyrovnaný, ale my sme sa prezentovali zlou obranou. Košice si urobili rozhodujúci náskok v tretej štvrtine, kde nám jasne odskočili. My sme to síce v štvrtej štvrtine stiahli na minimálny rozdiel, ale v tomto zápase sme nepodali výkon, akým by sme ich mohli poraziť.
V nedeľu už sme boli aj bez Saši, ktorá dostala v sobotu tvrdý lakeť. Ešte počas prvého polčasu sa nám zranila aj Simi a nastali veľké komplikácie. V prvej štvrtine sme veľmi zle bránili. Ak by sme takto pokračovali, tak v zápase dostaneme 100 bodov. Našťastie sme sa zmobilizovali a zápas sme otočili, aj keď sme boli vo veľmi úzkej rotáciI. . Cením si, že si dievčatá siahli na dno síl a vybojovali toto víťazstvo. Inšpiráciou im určite boli aj výkony našich kadetov, ktorým blahoželáme k titulu.
Nás čakajú MSR o 2 týždne a teraz sa potrebujeme dať zdravotne dokopy a dôkladne sa pripraviť na 3 ťažké zápasy. Držte nám palce a my sa budeme zo všetkých síl snažiť dôstojne reprezentovať náš klub a mesto Sereď.