2% z dane
Darujte 2% z daní na podporu a rozvoj mládežníckeho basketbalu BK AŠK Lokomotíva Sereď.
Darovať 2% z dane
Harmonogram

Sobota 28.9.2019

Mladší žiaci

9:00, 10:30 MBK AŠK Slávia Trnava - BK Lokomotíva Sereď 

(Hala Slávia Trnava, Rybníková 14)

 

Kadetky

15:00 BK Lokomotíva Sereď - MBK Stará Turá

(ŠH Sokolovňa, Sereď)

 

Starší žiaci

15:00 MBK Karlovka Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 

(ZŠ Dubčeka - Hala Majerníková, BA )

 

Nedeľa 29.9.2019

Kadetky

10:00 BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava

(ŠH Sokolovňa, Sereď)

 

Starší žiaci

10:00 BK Pezinok - BK Lokomotíva Sereď 

(Komenského 2758/41, Pezinok)

 
 
Facebook
Basketbalové kadetky na MSR v Košiciach tretie !30.05.2018 printer
Basketbalové kadetky na MSR v Košiciach tretie !
Basketbalové kadetky na MSR v Košiciach tretie !
 
Po dlhých deviatich rokoch sa ženský basketbal v Seredi dočkal medailového úspechu.  V tejto  sezóne je to tretie cenné umiestnenie pre náš klub BK Lokomotíva Sereď.
 
Ako hodnotí pôsobenie svojho družstva  tréner Tomáš Kačmarik : 
V minulé leto sme začali skladať káder tohto družstva. Dali sme dokopy viacero kvalitných individualít z rôznych miest. Dať tieto dievčatá či už po ľudskej, alebo basketbalovej stránke nebolo ľahké. Taktiež zladiť to tréningovo, to bola veľká výzva. Napriek tomu všetkému sme mesiac po mesiaci rástli a aj keď sme mali aj viaceré zranenia družstvo zostalo silné a bolo schopné bojovať o výhru s každým družstvom v sezóne. K tomu nám pomohla aj medzinárodná konfrontácia v EGBL.Nakoniec sme sa teda kvalifikovali na final 4 z tretieho miesta. Našim prvým súperom bola druhá Banská Bystrica. Na tento zápas sme sa poctivo pripravovali 2 týždne. Napriek tomu,   že bystričankám padli v prvej štvrtine viaceré trojky, sme ju dokázali vyhrať o 1 bod. Bohužiaľ sme mali výpadok v druhej štvrtine a tam si súper vytvoril náskok. Predviedli sme famóznu koncovku, keď sme súperovi 2x po sebe nedovolili ani len vyhodiť z autu a urobili sme šnúru 8:0. Priblížili sme sa na rozdiel 3 bodov no nepodarilo sa nám to otočiť a prehrali sme o 7 bodov. V druhom zápase nás čakal Poprad, s ktorým sme v tejto sezóne ani raz neprehrali. Varoval som dievčatá, že si súper na nás určite pripraví niečo nové. Začali sme podľa plánu no potom sme boli celý zápas v takom krči. Poprad nás totálne preskákal na útočnom doskoku. Kým sme preskákali my Bystricu tak Poprad totálne nás. Kľudne môžem povedať, že súper bol po väčšinu zápasu lepší, no my sme opäť predviedli skvelú koncovku, v ktorej Simi trafila víťaznú trojku 2 sec pred koncom, ktorou sme vyhrali o 1 bod. V družstve zavládla obrovská eufória. V nedeľu nás čakal topfavorit z Košíc. Boli sme odhodlaní sa pobiť o výhru, veď celú sezónu sme spolu odohrali veľa vyrovnaných zápasov. V tomto zápase sme podali náš najlepší výkon. Dievčatá si postrážili doskoky, plnili taktické pokyny, boli sebavedomé a toto všetko spôsobilo to, že sme 30 minút vyhrávali nad veľkým favoritom, ktorý bez problémov porazil Poprad aj Bystricu. V štvrtej štvrtine nas domáce hráčky prevalcovali a my sme už nenašli zvyšky síl na to aby sme zápas otočili. Dievčatá však do toho dali vsetko a ja som za to na ne hrdý. Skončili sme na treťom mieste. Cítili sme, že to mohlo byť aj lepšie, ale treba povedať, že aj Poprad poriadne hrýzol. Škoda, že nám tam chýbala Kika Bohušová, ktorá by nám určite pomohla. Do A all stars teamu sa dostala Simona Scherhauferová. Zaslúžila si byť v all stars aj Natalia Malková (odohrala 3 výborné zápasy) no bohužiaľ to tak zrejme všetci nevideli. Ja však ďakujem každej jednej svojej hráčke za to ako odmakali celú sezónu a verím, že toto ešte nebolo naše posledné slovo. Veľmi by som sa chcel poďakovať našim rodičom a fanúšikom, ktorý boli jednoznacne najhlasnejší a dievčatá hnali silno vpred. 
 
BK AŠK Lokomotíva Sereď – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 56:63 (19:18, 10:19, 10:11, 17:15)
Scherhauferová 17, Bencelová 13, Koleňáková a Zaťková po 3, Ciuttiová 2 (Malková 13, Očadlíková 3, Határová 2, Bieliková 0)
 
BAM Poprad – BK AŠK Lokomotíva Sereď 65:66 (14:14, 20:18, 21:21, 10:13)
Scherhauferová 18, Malková 12, Határová 7, Zaťková 2, Bieliková 0 (Ciuttiová 8, Očadlíková 7, Bencelová a Koleňáková po 6, Hanúsková 0)
 
BK AŠK Lokomotíva Sereď – Young Angels Košice 49:60 (15:10, 12:13, 13:21, 9:16)
Sereď: Malková 15, Scherhauferová 9, Zaťková 7, Ciuttiová 5, Bieliková 0 (Bencelová 6, Határová 5, Koleňáková 2, Hanúsková a Očadlíková 0)
 
Konečné poradie : 1.Young Angels Košice 2. BK ŠKP Banská Bystrica 3. BK Lokomotíva Sereď  4. BAM Poprad