10:00 BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava

BK Lokomotíva Sereď - MBK Ružomberok(30.4.2016)
65:64
(25:32)
Mrnková 27, Scherhauferová S. 10, Henčeková 8, Škreková 7, Bartová 5, Dzuriaková 4, Paulechová 4
Do zápasu sme nevstúpili zle, len po nepremenených príležitostiach sme potrebovali v 3. minúte za stavu 0:8 oddychový čas. Odvtedy sa hral vyrovnaný basket. Počas celého zápasu sme strácali 5-8 bodov. v 4. štvrtine sme začali skóre meniť v náš prospech lepšou obranou, zvýšenou agresivitou na doskoku a rýchlymi protiútokmi. Dráma sa hrala až do samotného záveru keď, sme 13 sekúnd do konca dostali kôš a bolo len o bod. Záver zápasu sme zvldáli po taktickej stránke a radovali sa z víťazstva. Všetky baby prijali dávku zodpovednosti v 2. polčase a zato ich treba pochváliť. Bodovo sa darilo Stele.

BK Lokomotíva Sereď - ŠŠK Žilina-Budatín (1.5.2016)
60:35
(33:20)
Henčeková 19 (3 trojky), Mrnková 14, Scherhauferová S. 10, Bartová 6, Paulechová 6, Škreková 5
Po náročnom sobotňajšom zápase sme vedeli čo nás čaká v nedeľu, keďže súpera zo Žiliny už dobre poznáme. Začali sme dobre, postupne sme sa dostali na rozdiel aj 10 bodov, no súper sa dostal do tempa a pomaličky sťahoval. Polčas sme nakoniec dokázali vyhrať o 13 bodov, keď nám padlo aj pár striel z trojkového oblúku. Za polčas sme dostali len 20 bodov začo patrí babám pochvala. V 2. polčase sme zvyšovali rozdiel v skóre protiútokmi, ktoré vyplývali z dobrej obrany. Za kolektívny výkon si dievčatá zaslúžili víťazstvo. Poďakovanie babám patrí zato, že sa pobili o víťazstvá a aj za prekvapenie po zápase v nedeľu